06, May | 602 Comments

Posts list

Campo de Montiel - 24/10/2023 14:53

Serwis techniczny Polsatu

W ciągu ostatniego roku wielu klientów telewizji cyfrowej Polsat zgłaszało problemy z odbiorem kanałów podczas złej pogody (śnieg, deszcz), dlatego uruchomiliśmy specjalny serwis techniczny, w którym można zamówić ustawienie i oraz podłączenie z konfiguracją dekodera cyfrowego na terenie Warszawy. Wszyscy instalatorzy to osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży instalatorskiej, posiadają pełne wyposażenie w narzędzia potrzebne do wykonywania tego typu usług serwisu technicznego.

Korzystanie z dekodera cyfrowego Polsatu wymaga doprowadzenia do wejścia antenowego sygnału o odpowiedniej jakości czyli tak zwanej niskiej stopie błędów, w technologii cyfrowej jest to parametr określający czy w strumieniu danych nie ma zbyt dużo przekłamań uniemożliwiających odtworzenie nadawanej treści. Podstawową czynnością jest bardzo dokładne ustawienie już zamontowanej anteny satelitarnej oraz konwertera przez obracanie nim wokół własnej osi.

Kabel koncentryczny łączący dekoder z anteną też może być przyczyną zakłóceń w odbiorze, gdy niedokładnie zabezpieczymy końcówki, do środka może dostać się woda co spowoduje osłabienie sygnału i zaniki obrazu na ekranie naszego telewizora. Oprócz hermetycznych złączy warto zastosować czarny kabel żelowany, charakteryzujący się odpornością na wilgoć, dzięki wypełnieniu środkowej części specjalną substancją o dużej gęstości.

Wszystkie te elementy zestawu satelitarnego może zapewnić wspomniany na początku serwis techniczny Polsatu, którego monterzy szybko usuną większość usterek w odbiorze telewizji jeszcze tego samego dnia co zgłoszenie.

Captcha

Archive

No results